לשיחת ייעוץ סטטיסטי ללא עלות לחצו כאן

ניתוחים סטטיסטיים בתשלום. כמה עולה שעת ייעוץ סטטיסטי ושלל דיבורים על כסף!

על ההתחלה אני הולך להגיד לכם את האמת!

בלי לעשות איתך שיחה קצרה שבה את.ה מספרים מי אתם (ארגון, משרד ממשלתי, רופאים, חוקרים באקדמיה, סטודנטים לתואר מסוים או כל דבר אחר), מה אתם מצפים מהניתוח (כתיבת מאמר, סקר עובדים, ניתוח עבור מוצר, סיום תזה או מה שלא יהיה), איך נראים הנתונים, מה הדד ליין של העבודה, האם היא בעברית או באנגלית ועוד קצת שאלות, אין לי שום יכולת להגיד לכם בדיוק מה תהיה עלות ייעוץ סטטיסטי שאתם זקוקים לו.

כמו שאנחנו מתקשרים לאיש מזגנים שהמזגן לא עובד, מחרטטים לו מה אנחנו חושבים שהבעיה ושואלים ישר כמה זה עולה? הוא תמיד יגיד, אני בא אליכם לביקור זה עולה X, ואז נראה… נאבחן מה הבעיה ואני אגיד לך מחירים כבר במקום.

אני מבין שזה מעצבן, וזה לא מה שאנחנו רוצים לשמוע כלקוחות, אבל כבעל עסק קשה מאוד עד בלתי אפשרי לתת מחירים מדויקים בלי לשאול אותכם את השאלות הרלוונטיות.
בשביל לקבל הצעת מחיר מסודרת על ייעוץ סטטיסטי, בה מפורטת עלות הייעוץ הסטטיסטי, זמני העבודה ובעצם עיקרי המשימות בעבודה שלכם, אנחנו (היועצים) צריכים מכם מידע, ולכן שאתם פונים ושואלים "אז כמה יעלה לי יעוץ סטטיסטי"? בדרך כלל תשמעו גמגומים בצד השני.

אבל! אני באתי לכאן לתת גם קצת תשובות, ולא רק להסביר שזה מסובך, אז בואו ניתן קצת טווחי מחירים של דברים:
שעת ייעוץ סטטיסטי של מומחה סטטיסטי, עם כמות יפה של שנות ניסיון, תעלה בערך 350-400 ₪. יכול להיות שאם תסגרו איתו על עבודה גדולה יותר זה יעלה לכם קצת פחות, אבל כשעה בודדת אלו פחות או יותר המחירים.

מחירי עבודות סטודנטים: מחיר ייעוץ סטטיסטי שכולל כתיבת פרק ממצאים מלא עבור סטודנטים יעלה בין 1200 שקל לעבודות תואר ראשון ל5000 שקל עבור דוקטורט. כמובן שהמחירים משתנים בין פרויקטים שונים, ובין הדרישות של הלקוח, מנחה העבודה, כמות השערות המחקר, השפה בה העבודה תיכתב (עברית או אנגלית), רמת הדחיפות שלה ועוד הרבה. ככה שכמו שאני אומר מאוד קשה לתת הערכה מדויקת בלי לשמוע על המאפיינים הספציפיים של העבודה שלכם. לכן נתתי טווחי עלות יעוץ סטטיסטי רחבים למדי, ושימו לב שעבודת סמינר בתואר ראשון לא שקולה לעבודת דוקטורט.

מחיר עבור חוקרים / רופאים: אם אתם נכנסים לנישה הזו, אתם בדרך כלל באים עם תקציב מהמוסד בו אתם עובדים / מבית החולים או מאיזה קרן מחקר. בהתאם לכך, אתם בטח יודעים כמה כסף אתם יכולים להקדיש ליועץ סטטיסטי. יועץ סטטיסטי מקצועי שיעזור לכם לפרסם את המאמר שביצעתם בעמל רב, יהיה שווה לכם (ומצריך הרבה עבודה יחסית) מהיועץ. ייעוץ סטטיסטי מחיר משתנה בין פרויקטים כמו שכבר ציינתי מספר פעמים במאמר זה, אבל באופן כללי אפשר לדבר על כ5000 שח (קצת למעלה או למטה תלוי בפרויקט) עבור מאמר. לעיתים, העבודה תהיה גלובלית (תכלול את כל העבודה של היועץ, בלי חישוב שעות, כולל תיקונים של המאמר מצד הג'ורנל וכו). לעומת זאת, יש אנשים שמעדיפים לעבוד לפי שעות ייעוץ סטטיסטי, ובמצב כזה שעה תעלה לרוב בין 350 ל400 שח.

מחיר עבור ארגונים, חברות ומוסדות ממשלתיים: יועץ סטטיסטי לארגונים משתנה כמובן לפי אופי הארגון, מה הארגון רוצה לקבל (התוצרים), אורך תהליך העבודה, כמות הפגישות בארגון ועוד. לכן, קשה מאוד לתת מחיר חד משמעי. הדרך הטובה ביותר לקבל הערכה של מחיר היא לפנות ליועץ סטטיסטי לארגונים, או אפילו לכמה, וככה להבין את טווח המחירים עבור הפרויקט שיש לנו בארגון.
בעצם, אמרנו טווחי מחירים עבור שעת ייעוץ סטטיסטי ועבור עלות ייעוץ סטטיסטי גלובלית (פר פרויקט). אבל, ואני מדגיש שוב, הדרך לדעת כמה העבודה / הפרויקט שלכם יעלה, היא לפנות ליועצים סטטיסטיים וספר להם מה אתם רוצים וצריכים לעשות. רק כך עלות ייעוץ סטטיסטי תהיה רלוונטית ומותאמת לפרויקט שלכם.

אוקי, אז אני צריך הצעת מחיר, מה עושים עכשיו?
כדי שהייעוץ הסטטיסטי יהיה מותאם אליכם ולמטרות שלכם, השיחה הראשונית תתמקד בניסיון של היועץ להבין את המטרות ואת דרישות העבודה. לעיתים, תתקיים גם פגישה וירטואלית איתכם בכדי שהיועץ יוכל טוב יותר לזהות את הצרכים שאותן רוצים להשיג, לרבות כלי המחקר הרלוונטיים, הנתונים הקיימים או אלה שיש לאסוף ועוד. לאחר תאום הציפיות, שבו כל הצדדים מבינים מה דורשת העבודה בעצם, השלב השני הוא הצעת מחיר. על פי המידע שנאסף בשלב הראשון, היועץ ייתן הצעת מחיר מפורטת המדגישה את כל חלקי העבודה, זאת בכדי לספק את התוצר הנכון והמדויק ביותר ללקוחות.

בשלב הזה אפשר בהחלט להשוות בין כמה יועצים כדי להבין את טווח המחירים הכללי. עלות ייעוץ סטטיסטי תשתנה בין יועצים שונים, ולכן חשוב לזכור שבהחלט אפשר לעשות השוואת מחירים והכוח הוא בידיים שלכם. כשאתם בוחנים עלות ייעוץ סטטיסטי בחברות שונות, שימו לב שהמחיר הוא לא הפרמטר היחידי (גם אם המרכזי). מאוד חשוב החיבור שלכם עם היועץ, האם נראה לכם שהוא מבין אתכם ואת העבודה, האם הוא מצטייר כמקצועי או ככזה שרק רוצה לסגור עסקה, האם ההתנהלות היא מולו או מול עובד שלו / מנהלת משרד כלשהי? כל השאלות האלו יעזרו לכם להבין את הכימיה ביניכם הלקוחות לנותן השירות, את הזמינות שלו עבורכם ואת המקצועיות שלו. חשוב מאוד לא להתפשר על הדברים מעבר למחיר, כי לפעמים מה שנשלם בזול יעלה לנו ביוקר.

קרו כבר לא מעט מקרים בהם שפנו אלי לקוחות ששילמו ליועץ סטטיסטי שלא עשה את העבודה כמו שצריך (לא הבין אותם נכון כבר בתחילת העבודה, ובכל זאת המשיכו איתו) או יועץ שנעלם בשלב התיקונים של המנחה / מאמר ומה לא. אני מאחל לכולנו שלא נגיע למצבים כאלו! והדרך להימנע מהם היא סינון ראשוני לא רק לפי הפרמטרים של המחיר (הכי זול זה לא בהכרח מספיק טוב) וגם הגדרה מראש מתי יבוצע התשלום על הייעוץ. אולי חצי בהתחלה וחצי בסוף, או כל תמהיל אחר שנותן לכם תחושה של ביטחון, ומגן עליכם במצב בו קורה משהו והייעוץ לא מספיק טוב.

אז אחרי שבחרתם את היעוץ הסטטיסטי המתאים, ותיאמתם מראש על מסגרת התשלומים, על ייעוץ סטטיסטי מחיר הכללי, השלב הבא יהיה ניתוח הנתונים שנאספו (תוך שמירה על דיסקרטיות מרבית- דיסקרטיות חשובה בעבודה מול יועץ סטטיסטי) באמצעות מודלים סטטיסטיים במטרה להסיק את המסקנות והתובנות הרלוונטיות אליכם ולעבודה שלכם מתוך הנתונים. השלב האחרון, והחשוב ביותר, הוא הנגשת המידע. הכי חשוב שתרגישו שאתם יכולים לעמוד מאחורי הניתוחים הסטטיסטים והמסקנות שנבעו מתוך היעוץ. שימו לב שבסופו של דבר העבודה / המאמר / ההחלטות שצריך לקבל בארגון הם שלכם, וגם אם הנתונים תומכים בכם, עדיין חשוב להבין אותם מספיק טוב כדי שיהיה אפשר להגן או לסנגר עליהם במידת הצורך. לכן, חשוב לבחור יועץ סטטיסטי שידע להנגיש את המידע, ידע לספק תשובות ברורות, מובנות, וחד משמעיות עד כמה שאפשר.

בסדר, איך עכשיו אני מוצא מישהו כזה?
כמו כל תחום בו יש כמות גדולה (יחסית, עדיין תחום די מצומצם) של נותני שרות, נשאלת תמיד השאלה איך אני מוצא מישהו טוב? מישהו שיכול להבין אותי לעומק די מהר, לספק לי את המסקנות שאני רוצה לקבל, להיות מקצועי וברור ולתת לי תחושה שאני בידיים טובות.
אז כדי למצוא יועץ סטטיסטי מתאים חשוב לתת דגש לפרמטרים הבאים: כמה שנות ניסיון יש מאחורי אותו בעל מקצוע, האם יש לו התמחות בתחום מסוים בכל הקשור לניתוח וייעוץ סטטיסטי הרלוונטי לי? וגם המלצות של לקוחות קודמים. התייחסות לנקודות אלו תעזור לכם לאתר את הפתרון המתאים ולקחת את הפרויקט שלכם צעד אחד קדימה (או שניים).
קודם כל, תראו אם יש מישהו שאתם מכירים מפה לאוזן. מישהו שאתם סומכים עליו שהתנסה ביעוץ סטטיסטי בעבר, ויכול להמליץ לכם על יעוץ סטטיסטי שכזה. המלצות מקולגות / חברים / סטודנטים אחרים בתחום הזה, שהיו במצב דומה לשלכם, תהיה משמעותית ומקדמת מאוד!

חוץ מזה, חשוב מאוד לשאול את היועץ על הנסיון שלו בעבודה עם לקוחות דומים, או על תהליכים דומים לאלו שאתם רוצים. ניסיון כמו בכל תחום יכול לעשות את ההבדל בין יעוץ סטטיסטי "סביר" ליעוץ סטטיסטי מעולה!!. לא להתפשר על ניסיון, גם אם זה יעלה לכם קצת יותר כסף.
עוד נקודה היא שאפשר לבקש מהיועץ המלצות מלקוחות קודמים, כך שתוכלו לראות / לפנות ללקוחות שעבדו עם אותו יועץ ולהתרשם מהתהליך שעברו איתו. יועץ סטטיסטי שבאמתחתו לקוחות רבים, ישמח לשלוח אתכם ללקוחות מרוצים מהעבר שלו. בסוף, לקוחות דומים לכם כבר שכרו את שירותיו, ויכולים לתת לכם תובנות משמעותיות על האדם ועל התהליך של היעוץ איתו.

מעבר לכל אלו, ולדעתי האישית (כיועץ סטטיסטי 😊 ), הכי הכי חשוב הוא החיבור האישי עם היועץ! במידה ואתם מרגישים ביטחון בשיחות הראשוניות, מרגישים שמבינים אתכם ואת המטרה לשמה החברה ואתם פניתם ליעוץ, שיש אווירה סבלנית, מכבדת ותחושה של אכפתיות, זה הכי חשוב שיש! זה קצת מצחיק לדבר על רגשות בתוך ייעוץ סטטיסטי (שכן, למובהקות סטטיסטית אין יותר מדי עולם רגשי למיטב ידיעתי) אבל חייבים לזכור שיעוץ עד כמה שהוא מקצועי ומגובה נתונים, צריך להיות מותאם אליכם, ולבסס איזה שהוא חיבור שמאפשר עבודה שוטפת באווירה טובה, תחושה שאפשר לשאול שאלות ולהבין במידה גבוהה מה נעשה ביעוץ שלכם. כמובן שאין תמיד דרישה שתדעו הכל לפרטי פרטים (שוב תלוי מאוד אם מדובר בתזה, כתיבת מאמר או יעוץ לארגונים) אבל את המהות אתם צריכים להבין בהחלט. יעוץ "קר וניטראלי" שלא ייתן לכם תחושה שאתם יכולים להגיש את העבודה, לפרסם את המאמר או לרתום את העובדים בארגון תחת ההחלטה שהתקבלה על בסיס הנתונים לא יועיל לנו יותר מדי, ולכן חשוב לבדוק שהיועץ הסטטיסטי יבין גם את הגורם האנושי בתוך היעוץ עצמו.

אם קראתם עד לפה, אז אולי אני מתאים לכם?
אני שיר לרנר, יועץ סטטיסטי כבר למעלה מ8 שנים, עם תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ושנים של יעוץ למוסדות אקדמאיים וחוקרים, לחברות, לארגונים ממשלתיים, לרופאים, לסטודנטים ולכל מי שצריך. את תחילת דרכי בעולם הסטטיסטי עשיתי בשיעורים פרטיים, לימוד סטודנטים את מקצוע הסטטיסטיקה (אני מלמד עד היום במכללות ואוניברסיטאות) כך שאני מבין את הבסיס והמהות של הסטטיסטיקה, מה שיכול לעזור לכם בביצוע הפרויקט על הצד הטוב ביותר, וגם לעזור לכם להבין מה נעשה ברמת הפירוט אליה אתם רוצים להגיע, גם אם סטטיסטיקה היא לא הצד החזק שלכם (מובן לגמרי! אני בטוח שאתם נפלאים במה שאתם עושים!). מעבר לזה, אני מאמין שהשילוב בין פסיכולוגיה ליעוץ סטטיסטי הוא שילוב שמתאים מאוד עבור הלקוחות, כיוון שהוא משלב בין היכולת לתת מסקנות אמפיריות מבוססות נתונים לבין החומר האנושי והרגישות הנדרשת בעבודות מהסוג הזה.

ככה שיחד איתכם, אני מתחייב לזהות את הצרכים הנקודתיים שלכם, ולתת פתרונות מלאים ומגובי נתונים לצרכים איתם הגעתם אלי. לייעוץ מקצועי ואיכותי יש את היכולת להשפיע רבות על הצלחת הפרויקט שלכם, לא משנה מה שיהיה, וכאשר היעוץ הסטטיסטי נעשה כמו שצריך, הוא יעזור לכם בהחלט להגיע ליעד הסופי.

טווחי המחירים שניתנו במאמר זה עבור שעת ייעוץ סטטיסטי, ועבור עלות ייעוץ סטטיסטי כולל הם טווחים משוערים, שניתנו בלי להקשיב לכם ולשמוע מה הצרכים הספציפיים שלכם (לכן אני אף פעם לא ייתן הצעת מחיר לפני שהבנתי מה העבודה) אז אתם יכולים להתייחס אליהם להתרשמות, ובכל מקרה, גם אם הופתעתם מהם לרעה ואתם בטוחים שהעבודה שלכם קטנה יותר, תיקח פחות זמן או סתם היא לא משמעותית יותר מדי עבורכם ואתם רק רוצים לסיים אותה, ואתם זקוקים ליעוץ סטטיסטי של מומחה בתחום, אפשר בהחלט לפנות אלי בטלפון 053-3360278 או במייל sigmastat1@gmail.com. מחכה לשמוע מכם 😊 ולעזור בכל מה שתרצו ורלוונטי!

סיגמא- יעוץ סטטיסטי וניתוח נתונים 

רוצה לשמוע עוד?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך ממש מהר!

רוצה לשמוע עוד?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך ממש מהר!