לשיחת ייעוץ סטטיסטי ללא עלות לחצו כאן

מה זה בכלל ניתוח סטטיסטי?

מה זה ניתוח סטטיסטי, איך עושים ניתוח סטטיסטי של שאלונים, מה אפשר להפיק מניתוח של סטטיסטיקות? וכמה עולה ניתוח סטטיסטי בתשלום?

כל אלו שאלות טובות מאוד מאוד! בואו נתחיל מלהגדיר לעצמנו מה זה ניתוח סטטיסטי בעצם. ניתוח סטטיסטי הוא אוסף של טכניקות המשמשות לניתוח נתונים על מנת להסיק מסקנות משמעותיות. זה כרוך בשימוש במודלים סטטיסטים ובשיטות לסיכום, ניתוח ופירוש נתונים. 

מה זה ניתוחים סטטיסטיים, ואיך זה יכול להיות שימושי 

ניתוח סטטיסטי כולל איסוף וארגון נתונים לדפוסים ויחסים משמעותיים.

ניתוח סטטיסטי הוא תהליך של איסוף וארגון נתונים בצורה מובנית. הנתונים עשויים להיאסף מסקרים, ניסויים או תצפיות, ויכולים להיות בצורה של נתונים מספריים, קטגוריים או סדרתיים. מטרת תהליך זה היא לזהות דפוסים ויחסים שעשויים להופיע בנתונים, ולהבין כיצד ניתן להשתמש בדפוסים וביחסים אלו להסקת מסקנות. את איסוף הנתונים נעשה לרוב באקסל, ומשם נעבור לתוכנות סטטיסטיות כמו  SPSS, R, JASP, AMOS, בהם אפשר לעשות ניתוחים סטטיסטיים מורכבים בצורה שמאפשרת הסקת מסקנות ברורה על מובהקות, התנהגות גרפית של נתונים ועוד.

לחצו כאן לדוגמאות של ניתוחים סטטיסטיים נפוצים 

ניתוחים סטטיסטיים SPSS מאפשרים שימוש בשיטות סטטיסטיות כדי לנתח ולסכם נתונים, כולל סטטיסטיקה תיאורית וסטטיסטיקה הסקתית.

לאחר איסוף הנתונים, נעשה שימוש בשיטות סטטיסטיות כדי לנתח ולסכם אותם. ניתוח סטטיסטיקות תיאוריות משמש לסיכום הנתונים, כולל מדדים של נטייה מרכזית (כגון ממוצע, חציון) ומדדי שונות (כגון סטיית תקן ושונות). נתונים סטטיסטיים אלו עוזרים לספק סקירה כללית של הנתונים ולתת תובנות לגבי התפלגות הנתונים. ניתוח סטטיסטיקות הסקתיות, לעומת זאת, משמשת כדי ליצור תחזיות או להסיק מסקנות לגבי אוכלוסייה גדולה יותר על סמך מדגם של נתונים. זה כולל שימוש בבדיקת השערות וברווחי סמך כדי לקבוע אם תוצאות המחקר מובהקות סטטיסטית או לא.

  1. ניתוח סטטיסטי הוא כלי בסיסי המשמש במגוון רחב של תחומים, כולל מדעי החברה, בריאות, פיננסים, שיווק ועוד. במדעי החברה משתמשים בניתוח סטטיסטי להבנת התנהגות אנושית ותופעות חברתיות. לדוגמה, ניתן להשתמש בו כדי לזהות מגמות ודפוסים בנתוני הסקר, כדי למדוד את האפקטיביות של התערבויות או תוכניות, ולבחון השערות לגבי הקשר בין משתנים שונים.

בתחום הבריאות נעשה שימוש בניתוח סטטיסטי לזיהוי גורמי סיכון למחלות, להערכת יעילות הטיפולים ולזיהוי משתנים מבלבלים פוטנציאליים שעשויים להשפיע על תוצאות המחקר. לדוגמה, ניתן להשתמש בו כדי לנתח נתוני ניסויים קליניים, כדי למדוד את ההשפעה של התערבויות בבריאות הציבור וכדי לזהות דפוסים בנתוני תוצאות הבריאות.

בפיננסים, ניתוח סטטיסטי משמש למודל של מגמות כלכליות ולקבלת החלטות השקעה. לדוגמה, ניתן להשתמש בניתוחים כדי לנתח נתוני שוק המניות, למדידת הסיכון והתשואה של השקעות שונות ולמודל של התנהגות השווקים הפיננסיים.

בשיווק משתמשים בניתוח סטטיסטי לניתוח התנהגות והעדפות צרכנים. לדוגמה, ניתן להשתמש בניתוחים לזיהוי דפוסים בנתוני מכירות, למדידת ההשפעה של קמפיינים פרסומיים ולפילוח צרכנים על סמך מאפיינים והתנהגותם.

בסך הכל, ניתוח סטטיסטי הוא כלי רב עוצמה המאפשר לחוקרים ולעוסקים בתחום להסיק מסקנות משמעותיות מנתונים, לקבל החלטות מושכלות ולפתח מדיניות ואסטרטגיות מבוססות ראיות. זה חיוני להבנת תופעות מורכבות ולטיפול בבעיות בעולם האמיתי בתחומים רבים ושונים.

  1. זה שימושי לזיהוי מגמות ודפוסים בנתונים, זיהוי חריגות או חריגות ובדיקת השערות.

ניתוח סטטיסטי שימושי לזיהוי מגמות ודפוסים בנתונים, זיהוי חריגות או חריגות ובדיקת השערות. זה יכול לעזור לזהות קשרים בין משתנים, לקבוע אם קשר משמעותי ולזהות משתנים מבלבלים פוטנציאליים שעשויים להשפיע על תוצאות המחקר. לעיתים, המסקנה שנקבל מהנתונים לא תהיה מדויקת אם לא ביצענו בדיקות מקדימות חשובות בנוגע להתנהגות הנתונים, משתנים מתערבים ועוד. 

  1. ניתן להשתמש בניתוח סטטיסטי גם כדי לקבל החלטות מושכלות ולהנחות מדיניות או אסטרטגיה לפיתוח. 

ניתן להשתמש בניתוח סטטיסטי כדי לקבל החלטות מושכלות ולהנחות מדיניות או אסטרטגיה. לדוגמה, ניתן להשתמש בו כדי לקבוע את האפקטיביות של מדיניות או התערבות מסוימת, לזהות אזורים שבהם יש להקצות משאבים ולחזות את התוצאות של תרחישים שונים.

  1. ניתוחים סטטיסטיים מאפשרים לחוקרים להסיק מסקנות משמעותיות מנתונים ויכולים לספק ראיות לתמיכה או להפריך השערות. 

ניתוח סטטיסטי מאפשר לחוקרים להסיק מסקנות משמעותיות מנתונים ויכול לספק ראיות לתמיכה או להפריך השערות. זה יכול לעזור לזהות אם השפעה שנצפתה היא מובהקת סטטיסטית או לא, ולכמת את עוצמת הקשר בין משתנים.

כמובן שיש עוד שימושים רבים לניתוח סטטיסטי, ואלו שימושים רק על קצה המזלג כדי שכולנו נבין בערך על מה מדובר. 

אחת התוכנות הנפוצות ביותר היום לניתוחים סטטיסטיים היא תוכנת SPSS. בתוכנה זו אפשר לבצע עיבודים סטטיסטיים מורכבים בקלות יחסית, כך שעבור כל עיבוד יש לבצע כמה "הקלקות" במקומות הנכונים בתוכנה ולקבל ניתוח סטטיסטי. ניתוח סטטיסטי SPSS מאפשר לבצע את השימושים שהוזכרו למעלה, בעזרת תוכנה המאפשרת להסיק מסקנות סטטיסטיות. 

החלק הקשה יותר הוא לדעת איזה מודל לבחור לניתוח, ואיך לפרש את הניתוח הסטטיסטי SPSS בצורה טובה, ובשביל זה לפעמים ייתכן ונרצה לשכור את שרותיו של מישהו שיעשה ניתוח סטטיסטי בתשלום. 

ניתוח סטטיסטי SPSS מחיר משתנה מאוד בין פרויקט לפרויקט ולכן קשה לכתוב סתם כך באינטרנט מחירים מדויקים בלי לשמוע עליכם הלקוחות, על הפרויקט שלכם ועל מה שאתם מנסים להשיג בו. בלי לעשות איתך שיחה קצרה שבה את.ה מספרים מי אתם (ארגון, משרד ממשלתי, רופאים, חוקרים באקדמיה, סטודנטים לתואר מסוים או כל דבר אחר), מה אתם מצפים מהניתוח (כתיבת מאמר, סקר עובדים, ניתוח עבור מוצר, סיום תזה או מה שלא יהיה), איך נראים הנתונים, מה הדד ליין של העבודה, האם היא בעברית או באנגלית ועוד קצת שאלות, אין לי שום יכולת להגיד לכם בדיוק מה תהיה עלות ייעוץ סטטיסטי שאתם זקוקים לו. 

אם חשוב לכם לשמוע בכל זאת הערכות גסות של מחירים, לחצו על הקישור הזה למאמר הרלוונטי, ניתוחים סטטיסטיים בתשלום. בכל מקרה העיקר הוא שניתוח סטטיסטי בתשלום מצריך ממכם הלקוחות קצת אורח רוח במובן של לבחור את האדם הנכון שיעשה עבורכם ניתוח סטטיסטיקות, ויעזור לכם לצלוח את הפרויקט בבטחה, עם מידה רבה של ביטחון עצמי בנתונים והרגשה טובה. 

איזה  ניתוח סטטיסטי שלא נבחר, ישנה חשיבות מכרעת לתקשורת בין היועץ הסטטיסטי ללקוחותיו, כדי שהוא יוכל, מעבר למקצועיות, להעביר להם את המידע הכללי שעולה מתוך הסטטיסטיקה ולהנגיש אותו בצורה מספיק ברורה ועניינית. לעיתים אנשים נרתעים מסטטיסטיקה, ומניתוחים סטטיסטיים, ולכן הקשר עם הסטטיסטיקאי חשוב ובעל משמעות מכרעת בביצוע ניתוח סטטיסטי בתשלום, לא משנה באיזה תוכנה ובפרט גם ניתוחים סטטיסטיים SPSS. 

אם קראתם עד לפה, אז אולי אני מתאים לכם?

דרך אגב, גם אם לא קראתם, ואתם פשוט רוצים עזרה, אפשר לדבר איתי בשמחה! אני שיר לרנר, יועץ סטטיסטי כבר למעלה מ8 שנים, עם תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ושנים של יעוץ למוסדות אקדמאיים וחוקרים, לחברות, לארגונים ממשלתיים, לרופאים, לסטודנטים ולכל מי שצריך. את תחילת דרכי בעולם הסטטיסטי עשיתי בשיעורים פרטיים, לימוד סטודנטים את מקצוע הסטטיסטיקה (אני מלמד עד היום במכללות ואוניברסיטאות) כך שאני מבין את הבסיס והמהות של הסטטיסטיקה, מה שיכול לעזור לכם להגיע ליעד הסטטיסטי עם תחושה של עניין, סקרנות ואפילו הבנה טובה לגבי הנעשה בפרויקט שלכם. 

מעבר לזה, אני מאמין שהשילוב בין פסיכולוגיה ליעוץ סטטיסטי הוא שילוב שמתאים מאוד להגדרת ה"מומחה", כיוון שהוא משלב בין היכולת לתת מסקנות אמפיריות מבוססות נתונים לבין החומר האנושי.  ככה שיחד איתכם, אני מתחייב לזהות את הצרכים הנקודתיים של הפרויקט, ולתת פתרונות מלאים ומגובי נתונים לצרכים איתם הגעתם אלי. לייעוץ מקצועי ואיכותי יש את היכולת להשפיע רבות על הצלחת החברה, המאמר, או סיום התואר וכאשר הוא נעשה כמו שצריך, ניתן לצלוח אתגרים משמעותיים, ואפילו לא לסבול הרבה (רק קצת בדרך כלל) תוך כדי.  

ככה שאם יש לכם פרויקט כזה, ואתם זקוקים למומחה סטטיסטי, אפשר בהחלט לפנות אלי בטלפון                053-3360278 או במייל sigmastat1@gmail.com. מחכה לשמוע מכם 😊 ולעזור בכל מה שתרצו ורלוונטי!

סיגמא- ייעוץ סטטיסטי וניתוח נתונים

רוצה לשמוע עוד?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך ממש מהר!

רוצה לשמוע עוד?

כמה פרטים ואנחנו חוזרים אליך ממש מהר!